O nás

„Tanec je píseň těla.“

Taneční studio Linie - zkušený tým v mnoha tanečních odvětvích

Kontaktujte nás
Lektoři

Taneční studio LINIE ve Valašském Meziříčí tvoří zkušení lektoři společenského tance a společenské výchovy - Alena Dvorská, Helena a Tomáš Jarešovi.

Úspěchy

Výsledkem naší práce ve společenských tancích byla účast na soutěži Mistrovství ČR v plesových choreografiích v letech 2008, 2009, 2010, 2011 v Chrudimi.

Pestrá nabídka činnosti

Bližší popis činnosti tanečního studia Linie.

Přejít do galerie
01
Taneční kurzy

Naše nabídka tanečních kurzů zahrnujte předtaneční kurzy, taneční kurzy a taneční pro manželské a přátelské páry.

Více informací
02
Společenský tanec

Je určen všem absolventům tanečních kurzů, kteří chtějí pokračovat v učení a ve zdokonalování tanců.

Více informací
03
Sólový tanec

Máte zájem o tanec a nemáte partnera? Latinské rytmy si získají srdce všech, kteří je okusí a poznají volnost projevu.

Více informací
04
Svatební tanec

Připraveným svatebním tancem okouzlíte své svatební hosty, pro které bude Váš tanec výrazným momentem svatby.

Více informací
05
Maláčci

Taneční pohybová průprava pro děti od 4 do 6 let. Cílem je naučit děti rytmus vnímat a osvojit si správné držení těla.

Více informací
06
D.C.C a Street dance

Taneční kroužek pro děti od šesti let určený pro ty, kdo dává přednost vlastní taneční choreografii.

Více informací

Historie

Taneční studio LINIE jsme založili již v roce 1991. V tom roce jsme úspěšně dostudovali Ostravskou konzervatoř v oboru lektor společenského tance a společenské zábavy. Společně jsme vytvořili plán výuky a dnes vyučujeme všechny věkové kategorie ve Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm a okolí. Jsme profesionálními učiteli tance a jsme členy Svazu učitelů tance ČR. Dodnes tvoříme základ Tanečního studia Alena Dvorská, Helena a Tomáš Jarešovi.

Hlavní náplní naší práce jsou taneční kurzy pro základní školy, střední školy a dospělé. Vyučujeme základy standardních a latinskoamerických tanců, country tanců a národně společenských tanců. Těší nás, že v této uspěchané době si stále mladí lidé najdou čas na taneční. Jde o to, že se mohou potkat na většinou nové společenské úrovni a nás nechají uvést je do světa dospělých tanečním krokem. Protančit se tak mohou základními kurzy do pokročilých nebo až do soutěží v hobby dance.

Od samého počátku jsme zařadili do programu základní pohybovou průpravu děti od čtyř let až do dospělosti v tanečních kroužcích. V roce 2009 jsme se stali součástí projektu Dance Clip Club (DCC) výuka tanců podle videoklipů. Rozšířili jsme svoji činnost také o taneční kondiční tréninky jednotlivců, především žen. A to v latinskoamerických a karibských tancích.

Pro naše fanoušky pořádáme AKADEMII, JARNÍ PLESY a tanečních soutěže, kde jsou k nahlédnutí výsledky práce našich tanečníků.
Tanec je pro nás třicet let nepostradatelný. Úžasný pocit převedený v projev emocí, svobody, lásky a pochopení. Proces výuky tance nás velmi uchvátil a je nádherné sledovat proměnu každého jednotlivce od počátku k cíli.

PS: „S NÁMI MAJÍ KROKY SMYSL“

Úspěchy

Výsledkem naší práce ve společenských tancích byla účast na soutěži Mistrovství ČR v plesových choreografiích v letech 2008, 2009, 2010, 2011 v Chrudimi. První místo s choreografií seniorů na Choreopoháru v Žilině v roce 2019. Finálovou účast na Festivalu tanečního mládí v Zábřehu 2016 a v Brně 2018. Velmi úspěšní jsou tanečníci ze základních tanečních, kteří obsadili finálová místa v krajské soutěži Absolventů ve Zlíně v letech 2011-2019.

Naší největší pýchou a radostí je titul MISTR EVROPY 2019 V KLIPOVÉM TANCOVÁNÍ v kategorii DUO dospělí s vlastní choreografií. Tato dvojice děvčat se v předchozím roce ve stejné soutěži dostala až do finále. Nominace na Mistrovství Evropy přichází po úspěšném reprezentování na Mistrovství ČR a Mistrovství Slovenska, kterých se ctí účastníme již od roku 2009.